TOP 5 trendy handmade produktů, které se vyplatí prodávat v roce 2024

TOP 5 trendy handmade produktů, které se vyplatí prodávat v roce 2024

Líbí se vám myšlenka vyrábět vlastní produkty a zároveň je prodávat? Ale přemýšlíte nad tím, co byste vlastně mohli prodávat? Volba produktu může být někdy ohromně frustrující, hlavně pokud jste na úplném začátku a ještě nikdy jste nic takového nedělali.

Pokud se poohlížíte po tom, s čím byste mohli letos začít, mám tu pro vás tipy na produkty a produktové segmenty, kterým se daří a to nejen letos a které jsou v našich končinách opomíjené a namají zatím takovou konkurenci. 

Zatímco v zahraničí popularita těchto handmade produktů roste k nám se dostávají jen velmi okrajově a tak je tu velký prostor, začít vyrábět právě tyhle produkty a udělat si s nimi jméno a postavit si na nich svůj nový brand.

Jdeme na to?

     

 1. Potisky na oblečení

Potisky na oblečení jsou první velkou Niche (niche je anglické označení pro skupinu se stejnými znaky, tipicky se používá tohle slovo v bussinesovém označení nějaké konkrétní kategorie zájmu o produkty, služby, věci...), která v zahraničí každoročně získává na popularitě. Potisky triček, mikin, celých souprav, potisky pyžam, dětského oblečení. Velice zajímavé jsou potisky, které nějakým způsobem sjednocují zájmové skupiny a nebo díky potiskům dávají možnost lidem identifikovat se s určitou kategorií, skupinou lidí.

V zahraničí hodně frčí potisky mikin a triček pro tzv."Small bussines entepreneurs" což jsou majitelé malých podnikání, jako je právě třeba handmade podnikání. U nás se potisky stále ještě soustřeďují do copycenter, na weby, které nabízejí reklamní potisky. Prakticky vždy najdete nějaké šílené a nebo karikaturní potisky v nabídce firem, které se soustředí na firmy a firemní merch. Vzpomínám na třídní trička, která jsme si ve škole v deváté třídě nechaly tisknout. A jaká to byla paráda.

Tento krásný trend časem přijde i k nám a protože tu skoro není, můžete být prvními, kdo přijde s vlastním podnikáním a potisky mu přinesou úspěch. 

    

Fotografie úspěšné Medie Green odkaz na jej:https://www.shopmaddiegreen.com/

 

 2. Pletené dětské oblečení

Evergreen. I tak se dá nazvat krásné pletené dětské oblečení, které zažívá v zahraničí boom. Pletené svetry, jaké známe od našich babiček ale rozhodně nezkoušejte. Škrábající a nevzhledné svetry, čepice, které se nedají nosit ve světě nefrčí. Jaké pletené zboží hodně jde? Velkou niche jsou newborn a miminkovské oblečen z vlny. Boom začala oblíbená tvůrkyně Shirley Bredal, která pod svojí značkou začala tvořit nádherné pletené kousky, po kterých je až neuvěřitelná poptávka.

Pokud umíte háčkovat, plést a rádi se inspirujete, podívejte se na její web.

   

zdroj: https://shirleybredal.com/ Shirley Bredal

 

 3. Samolepky 

 Umíte kreslit? Ilustrujete? Jste kreslířka na volné noze, děláte grafiku ale samosebou pokukujete po nějakém vlastním bussinese, který by vás dokázal uživit? Je auž s podivem, že k nám ještě nedorazila stikersková mánie. U nás je v tomto směru skoro prázdné netknuté pole. A přitom jde o bussines s malými počátečními náklady. 

O co jde? Návrh a výroba samolepek pro zákazníky, kteří si rádi zdobí alba, píšou deníky, lepíky do sešitů na obaly knih, prostě všude, kde chcete ozdobit svůj prostror pěkným obrázkem. Samolepky většina tvůrců sama navrhuje, nakreslí kolekci samolepek a pak samolepky vytvoří doma pomocí vyřezávacího plotru. 

Tohle je rozhodně skvělý bussines, který má řadu výhod, samozřejmě i nevýhod ale jako další se dá krásně spojit s již existujícím bussinesem.

U nás se stickersky využívají zatím nejvíce ve firemním prostředí a to jako polepy na balíčky, dekorační lepky atd. I to je jedna z niche, kterou můžete obsáhnout a najít si vlastní klientelu.

   

Samolepky navrženy:https://madebyemmak.co/

 

4. Grafické potisky látek, věcí

V tomto roce předvídám růst tohoto segmentu, A o čem je řeč? O grafice jako takové. Vlastní potisky látek, grafikapro firmy, které užívají tisky, potisky na trička, barevné nekonečné vzory plné vlastních nápadů. V naší kotlince je tohle stále ještě hudba budoucnosti a zatím v tomto oboru, který je bezesporu také handmade oborem, není ještě tolik jmen. A proto je skoro nulová konkurence. 

Navíc každý tvůrce a kreslíř oplývá vlastním stylem a tak je velmi snadné získat svoje vlastní publikum a získat stálé odběratele vaší práce. 

Jak se můžete zapojit? Pokud kreslíte, malujete, navrhněte nekonečné vzory pro různé segmenty. Pro děti, pro dospělé, vzory na doplňky a bytové textilie. Velkou výhodou je nulový vstupní kapitál, pokud již máte zařízení  na kreslení (jako j například Ipad a pro IOS navržený grafický program Procreate) a naprostá svoboda tvorby a nekonečné možnosti zpěněžení vašeho umění.

    

Zdroj a úžasná a talentovaná tvůrkyně: https://www.tatiletters.com/

 

5. Výšivky

Výšivky jsou něco jako pletené oblečení. Je to poměrně stará technika, kterou znaly hlavně naše babičky a maminky se je učily od nich a dnes se opět tahle technika rozšiřuje mezi mladými a to hlavně ve formě personalisování oblečení, doplňků, dekorací. 

Vyšívají se krásné obrázky na čepičky novorozencům, vyšívají se květina na rička, na boty, zdobí se mikiny, svetry... Na výběr je z nepřeberného množství možností, kde tuhle techniku uplatnit. A opět, poměrně velmi málo obsazené pole konkurentů. Proto je tato Niche skvělou volbou, pokud se chcete odlišit, udělat něco nového, něco, co u nás nemá tolik konkurence.

   

zdroj obrázku www.pinterest.com

 

Tak, pět nejzajímavějších Niche z mého pohledu je tu. Každá z nich je v oboru handmade velmi specifická a každý z těchto produktů vyniká tím, že jde o poměrně známé techniky, které jsou díky uchopení handmade tvůrci pozvednuty na novou úroveň - potisky. Nebo díky novému modernímu pojetí znovu objeveny - pletené oblečení pro miminka a také vyšívky. 

Některé jsou naprosto bez počátečních nákladů a vyžadují jen vaše zapálení a oddanost řemeslu a chtíč se dál zdokonalovat - nekonečné vzory a grafika a samolepky.

Všechny obory u nás dříve nebo později najdou svoje "hvězdy", které se stanou tvářemi tohoto oboru a budou s ním spjatí. Budete tou hvězdou vy?

Líbí se vám článek? Nechte mi komentář, napište mi, jaké další tipy máte nebo jaký pohled na to máte vy. A pokud se vám moje tipy líbí, budu ráda za sdílení.

Zpět na blog