O autorce
Helena Lachowiczová, tvůrce Šibabi.cz a produktů Šibabi, konstruktérka a tvůrkyně střihů, podnikatelka a lektorka v online kurzech
Helca_231102-18_websize
Kdo jsem?
Jmenuji se Helena. Jsem podnikatelka, konstruktérka střihů které mě v současnosti i živí a také jsem maminkou čtyřem krásným holčičkám.

Můj příběh začal už před 5 lety, kdy jsem založila značku Šibabi. Vymyslela jsem logo, vytvořila jsem si systém prodeje a to na základě pozorování zkušenějších zahraničních tvůrců. Testováním a zkoušením jsem vytvořila stabilní model prodeje handmade oblečení a díky tomu jsem konečně poznala, co to je úspěch a jak to vypadá, když nemusíte řešit peníze.

Díky mému modelu podnikání jsem měla spoustu času na rodinu. Můj manžel mohl odejít z práce a začal pomáhat s dětmi a s domácností. Moje podnikání krásně rostlo.¨

Ale každý příběh má svůj začátek. Přečtěte si, kde jsem začínala já.
Na začátku byly zbytky
Začala jsem šít na miminko v době, kdy Emička, moje druhé dítě, byla ještě hodně malá. Měla něco okolo jednoho roku a já jsem byla s ní a její sestrou na mateřské.

Čestvě jsme se přestěhovali zpět ze Šumavy do Brna. Můj muž byl skoro stále pryč. Celé dny. A já jsem trávila čas úklidem a s holkama jsme chodily ven. 

Pro někoho skvělá dovolená. Pro mě teror. Já jako tvůrčí duše, jsem trpěla. Proto jsem si poměrně rychle našla únik v podobě šití.

Po mamince a nezdařeném projektu s ní (prvně jsem chtěla vytvořit stabilní příjem pro ni, ale ona se svojí psychiatrickou diagnozou tohle nezvládala a tak jsme každá šla svou cestou) jsem našla zbytky látek v krabici.

A začala jsem tvořit sama. Nic jsem neuměla. Jediné, co jsem měla, byly základy marketingu. V této oblasti jsem se dříve pohybovala.
photo_2023-11-16_14-14-36
photo_2023-11-16_14-29-11
Úspěch nechodí po horách ale po lidech
Chtěla jsem si přilepšit a dovolit si to, co jsme si nemohli dovolit. třeba sodovky venku na hřišti. Stále jsem říkala ne. Nemůžeme. Nemáme na to. 

Pochopila jsem ale velmi brzy, že pokud to budu říkat, musí to být pravda. Ale pokud já sedím na hřišti místo abych s tím něco udělala, tak hamba my. 

A já jsem s tím něco udělala. Začala jsem se zajímat o úspěšnější tvůrce. Hledala jsem informace, co funguje a začala se opravdu vzdělávat. Hltala jsem knihy a články. A mezi tím jsem se zdokonalovala po večerech v šití. 

Poprvé se úspěch dostavil po uveřejnění první kolekce. V jeden večer jsem utržila objednávky za 40.000 Kč. Byl to nevídaný úspěch.
Následovaly další kolekce a spousta vylepšení a nové taktiky prodeje a na dalším otevření jsem již vydělala 99.000 Kč.

S každým dalším otevřením jsem se zlepšovala a vydělávala víc a víc. Nakonec se číslo zastavilo o cca 400-500 tisíc korun na otevření. Více jsem už nebyla ochotna a ani schopna zvládnout sama.

Můj muž odešel z práce a začal se plně věnovat rodině a pomáhat mi. 
Chceš vědět o nových
 článcích a akcích první?
Nazapomeň mi na sebe nechat kontakt